How-to-Style-Hair-Men

کلینیک سیب سرخ

عمل کاشت مو، یک راه‌حل دائمی برای بازگرداندن موهای زنده به پوست سر می‌باشد و پزشکان کلینیک سیب سرخ از پیشرفته‌ترین تکنیک‌های کاشت مو برای درمان ریزش ابرو و ریزش موی شدید، کم‌پشت شدن موها و طاسی موضعی سر و همچنین برای درمان ریزش موی ناشی از بیماری، سوختگی یا آسیب به پوست سر استفاده می‌کنند. روش‌های جدید کاشت موی طبیعی سر و کاشت ابرو، این امکان را فراهم می‌کنند که فرد موهای ازدست‌رفته را به‌وسیله  موهای طبیعی و در حال رشد خود، پر کند؛  بنابراین نتایج این عمل کاملاً طبیعی بوده و باعث بهبود ظاهر شخص و افزایش اعتمادبه‌نفس او می‌شود.

عمل کاشت و پیوند مو در کلینیک سیب سرخ


روش‌ها

انواع تکنیک‌های به‌کاربرده شده برای کاشت مو در کلینیک سیب سرخ عبارت‌اند از:

 • FUE (استخراج واحد‌های فولیکول): در این روش هر یک از واحد‌های فولیکولی مو به‌صورت تک‌به‌تک از سر جدا می‌شوند و دیگر برای گرفتن گرافت، نیازی به برش دادن پوست سر نیست.
 • FUT: در این روش گرافت‌های مو با ایجاد برش نواری در پشت سر گرفته می‌شوند و بعد از بریدن گرافت نواری مو، با استفاده از میکروسکوپ‌های استریو با رزولوشن بالا فولیکول‌های مو جداسازی می‌شود.
 • روش ترکیبی: کاشت موی سر به روش ترکیبی FUT و FIT طی دو جلسه در دو روز متوالی صورت می‌گیرد و در هرروز یک منطقه از قسمت‌های موردنظر، پیوند را دریافت می‌کند، بدین‌صورت حداکثر تراکم در سریع‌ترین زمان ممکن حاصل می‌شود.

مراحل

کاشت مو در کلینیک سیب سرخ به‌صورت سرپایی و با استفاده از بیهوشی موضعی انجام می‌شود. در این روش ابتدا گرافت‌های مو از سر گرفته می‌شود.  برای گرفتن گرافت‌های مو، قسمتی از پوست سر که حاوی مو و ریشه‌ی آن است، جدا می‌شود و جای برش روی سر بخیه زده می‌شود.  پس از آماده‌سازی گرافت‌ها، محل کاشت نیز باید آماده شود، سپس گرافت‌ها در محل‌های مشخص‌شده در سر کاشته می‌شوند.

در کلینیک سیب سرخ، تمامی استانداردها به‌منظور حفظ ایمنی مراجعین رعایت شده است. به‌عنوان‌مثال در این کلینیک از محافظ سوزن برای جلوگیری از فرورفتن تصادفی سوزن در دست و درنتیجه عفونت و انتقال بیماری‌های واگیردار، استفاده می‌شود.

نتایج

بیماران می‌توانند فوراً پس از درمان، طرح کلی خط موی خود را مشاهده کنند. ریزش موی کاشته شده در چند هفته پس از درمان طبیعی است، اما پس‌ازاین ریزش اولیه، مو دوباره قوی و سالم رشد می‌کند و برای همیشه باقی می‌ماند. نتایج را در حدود چهار تا شش هفته پس از درمان می‌توان مشاهده کرد و نتایج کامل در حدود شش ماه پس از درمان نمایان خواهد شد.

نمونه‌های کاشت مو در کلینیک سیب سرخ

 

مزایای کاشت مو


کاشت مو در کلینیک سب سرخ مزایای فراوانی دارد که در زیر به چند مورد آن اشاره شده است:

 • پزشکان مجربی شما را درمان می‌کنند. پزشکان ما در کلینیک سیب سرخ مهارت و تجربه بسیار بالایی در رسیدن به نتایج طبیعی کاشت مو دارند.
 • پس از درمان، در پشت سر خود هیچ جای زخم خطی نخواهید داشت و می‌توانید موهای خود را به هر صورت که دوست دارید، آرایش کنید.
 • نتایج دائمی هستند، زیرا پزشکان ما تنها از قوی‌ترین و سالم‌ترین فولیکول‌ها استفاده می‌کنند.
 • پزشکان ما در هر ناحیه از سر، گرافت‌های مو را در جهت و زاویه مخصوص خود می‌کارند و به همین خاطر نتایج کاشت مو، کاملاً طبیعی خواهد بود.

عوارض کاشت مو


همان‌طور که می‌دانید تمامی عمل‌های جراحی عوارض و خطراتی را به دنبال دارند. عوارض احتمالی عمل کاشت مو عبارت‌اند از:

 • خونریزی
 • عفونت
 • احساس بی‌حسی و کشیده شدن پوست سر (موقتی)
 • درد
 • ورم جلوی سر و صورت
 • به‌جا ماندن جای زخم در محل قرار گرفتن گرافت مو یا در محل کاشت مو
 •  رشد ضعیف و نامناسب گرافت‌های کاشته شده
 • ظاهر غیرطبیعی موها پس از کاشت مو

روش‌های کاشت مو

برای کاشت مو دو روش اصلی به نام ای FUT و FIT وجود دارند که در ادامه شرح داده شده‌اند:

روش FUT

FUT (کاشت واحدهای فولیکولی) روشی برای کاشت موی طبیعی سر است که طی آن، از اطراف ناحیه‌ی مقصد (مانند مناطق جانبی سر که موهای آن در برابر ریزش مقاوم‌اند)، مو را بر داشته و پیوند می‌زنند.  این پیوند به‌صورت گروه‌های ۱، ۲، ۳ و ۴ تایی به نام واحدهای فولیکولی، انجام می‌شود. پس از بی‌حس کردن پوست سر، پزشکان ما قسمتی از پوست ناحیه‌ی مبدأ را برداشته و به کمک تکنیک‌های برش میکروسکوپی، آن را به واحدهای فولیکولی متعدد تقسیم می‌کند. درحالی‌که واحدهای فولیکولی در حال آمده شدن برای پیوند هستند، پزشک سوراخ‌های کوچکی را در پوست سر ایجاد می‌کند که به آن‌ها منقطه ی گیرنده می‌گویند. منطقه‌ی گیرنده محلی است که واحدهای فولیکولی کاشته خواهند شد.

چیدمان و الگوی قرار گرفتن این واحدهای فولیکولی، به ویژگی‌های زیبایی یک عمل پیوند مو، بستگی دارند.پزشکان زیبایی  کلینیک سیب سرخ، این چیدمان را برای هر فرد به‌طور جداگانه بسته به سابقه‌ی ریزش مو و همچنین احتمال آن در آینده طراحی می‌کنند.  ازآنجایی‌که کاشت واحدهای فولیکولی، از روش رشد مو در طبیعت پیروی می‌کند، نتایج عمل انجام‌شده به‌وسیله‌ی پزشکان ما، کاملاً طبیعی بوده و موهای کاشته شده از موهای اصلی فرد غیرقابل تشخیص خواهند بود.

روش FIT

FIT (استخراج واحدهای فولیکولی) روشی برای کاشت موی طبیعی سر به کمک استخراج موهای مبدأ از درون واحدهای فولیکولی می‌باشد. در این روش از وسیله‌ای برای ایجاد یک بریدگی کوچک دایره‌ای در پوست اطراف فولیکول استفاده می‌شود که این کار باعث جدا شدن فولیکول از بافت اطراف آن خواهد شد. پس‌ازآن، این واحد را از درون پوست به بیرون می‌کشند که یک سوراخ کوچک بر جای خواهد گذاشت.

این فرایند تا جایی ادامه پیدا می‌کند که واحدهای فولیکولی کافی برای عمل کاشت موی برنامه‌ریزی‌شده، استخراج شده باشد. این کار ممکن است یک تا چند ساعت زمان ببرد که ممکن است آن را به دو جلسه در دو روز متوالی تقسیم کنند. زخم‌هایی که در ناحیه‌ی برداشت مو به جا می‌مانند حدود ۱ میلی‌متر قطر داشته و طی ۷ تا ۱۰ روز به کلی بهبود پیدا می‌کنند. اثر این زخم‌ها به‌صورت اسکارهای ریز سفید باقی می‌ماند که موهای اطراف آن را پوشش خواهند داد.

تفاوت اصلی روش‌های FIT و FUT، در این است که در روش  کاشت مو به روشFIT، پیازهای مو را تک تک از درون پوست سر خارج می‌کنند درصورتی‌که در روش قدیمی کاشت واحدهای فولیکولی (FUT)، قسمتی از پوست سر را به‌صورت یک نوار باریک و بلند، جدا کرده و متعاقباً آن را به کمک میکروسکوپ دو چشمی، به قطعه‌های کوچکی برش می‌دهند.

قبل از استخراج پیازهای مو، “نواحی گیرنده” کوچکی را به کمک یک ابزار سوزن مانند، در پوست طاس شده‌ی سر، ایجاد می‌کنند. پس‌ازآن، واحدهای فولیکولی را در این نواحی قرار می‌دهند تا به شکل فولیکول‌های سالم و رشد دهنده‌ی مو، در بیایند. اعمال ایجاد مناطق گیرنده و همچنین کاشتن پیازهای مو در آن‌ها، در هر دو روش FIT و FUT، از اساس یکسانی برخوردارند. تفاوت این دو روش در شکل ظاهری ناحیه‌ی برداشت مو پس از انجام عمل، و همچنین کیفیت و کمیت پیازهای برداشت‌شده در هر روش، می‌باشد.

کاشت مو در جای زخم و بخیه

ما در کلینیک سیب سرخ، کاشت مو درون جای زخم را به کمک روش FIT انجام می‌دهیم. پوشاندن جای زخم به کمک کاشتن مو، یک راه‌حل ساده است که تنها ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان نیاز دارد.

موی کاشته شده، به رشد خود در بافت زخم و بخیه ادامه خواهد داد تا جایی که این بافت شروع به ضخیم شدن نکند. بافت ضخیم شده‌ی جای زخم و بخیه را می‌توان به کمک تزریق موضعی کورتیزون، صاف کرد.

با صاف شدن سطح جای زخم و بخیه ، عملیات کاشت مو به‌راحتی انجام می‌گیرد؛ بااین‌حال، برخی موارد را نباید فراموش کرد :

 1. ازآنجایی‌که خون‌رسانی به بافت زخم و بخیه، به‌خوبی بافت‌های دیگر صورت نمی‌پذیرد، فاصله‌ی پیوندهای مو باید بیش‌تر از حد معمول خود باشند.
 2. با رشد کردن پیوندها در بافت زخم و بخیه، رگ‌های خونی جدیدی در آن ناحیه شکل خواهند گرفت.
 3. پس از ایجاد رگ‌های خونی جدید، می‌توان تراکم مو را در آن ناحیه افزایش داد.
 4. پس از انجام عملیات کاشت مو، مراقبت‌های خاصی را باید از پیوندهای درون بافت زخم و بخیه به عمل آورد، چراکه بافت زخم و بخیه نمی‌تواند به‌خوبی بافت‌های عادی پیوندها را در درون خود نگه داشته و آن‌ها به‌راحتی خارج می‌شوند.

در صورت تراکم بیش‌ازحد موهای کاشته شده در بافت زخم و بخیه، سرعت رشد آن‌ها پایین خواهد بود. در صورت قرار گرفتن صحیح مناطق گیرنده و همچنین به عمل آوردن مراقبت‌های پس از عمل به‌طور شایسته، می‌توان انتظار سرعت رشد مناسب را داشت.

روش ترکیبی

روش ترکیبی کاشت موی سر طبیعی، کامل‌ترین روش برای برداشت و کاشت مو می‌باشد. در روش کاشت موی ترکیبی، تکنیک‌های FUT و FIT، با هم ادغام شده و ظرف یک تا دو روز انجام می‌شوند. موهای برداشت شده به کمک روش FUT، در جلو سر کاشته می‌شوند. پس‌ازآن، مقداری مو به کمک روش FIT و برای کاشته شدن در آینده، برداشته می‌شوند. کل عمل جراحی، در صورت موفقیت‌آمیز بودن مراحل، در یک روز کامل یا دو نیم روز، انجام می‌شوند. روش ترکیبی در افرادی با طاسی فراگیر و کسانی که نیاز به برداشت مو در مقیاس وسیع دارند، انجام می‌شود.

روش ترکیبی شامل جزئیات فنی زیادی می‌باشد؛ بنابراین می‌بایست تنها توسط یک متخصص کاشت مو، که در هر دو روش FIT و FUT از تجربه‌ی بالایی برخوردار است، انجام شود. پزشکان ما در کلینیک سیب سرخ دارای تجربه فراوانی در این زمینه هستند. در روش ترکیبی، فرد می‌تواند در صورت نیاز، در سال‌های آتی نیز عمل کاشت مو را چندین بار تکرار کند.

آدرس کلینیک

تهران ، پاسداران ، ابتدای بوستان 8 ، پلاک 146 ، طبقه 3 ، واحد 5 ،کلینیک تخصصی سیب سرخ
تلفن تماس

8000 77 22 – 021
info@sibesorkhclinic.ir

کانال تلگرام

https://telegram.me/sibesorkhmaghami

مشاوره رایگان

09125085117

مشاوره رایگان از طریق تلگرام

09125085117

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *